DİKKAT!!!

DEVRE TATİL SÖZLEŞMESİ MAĞDURLARININ DİKKATİNE;

ÜLKEMİZDE SON YILLARDA ARTARAK DEVAM EDEN DEVRE MÜLK/ DEVRE TATİL SÖZLEŞMELERİ NEDENİYLE OLUŞAN MAĞDURİYETİN BÜYÜK KISMI, İNSANLARIN HAKLARINI BİLMEMESİNDEN KAYNAKLANMAKTADIR.

KEZA GEREK İLGİLİ MEVZUAT HÜKÜMLERİ GEREKSE YÜKSEK YARGI KARARLARI, KİŞİLERİN, İMZALADIKLARI DEVRETATİL SÖZLEŞMELERİ NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMASI İÇİN GEREKLİ NİTELİKLERİ TAŞIMAKTADIR.

ÖNCELİKLE BELİRTMEK GEREKİR Kİ, BAŞINIZA GELEN DURUM BİNLERCE KİŞİNİN DAHA BAŞINA GELMİŞ VE GEREKLİ HUKUKİ YOLLAR KULLANILARAK MAĞDURİYETLERİ GİDERİLMİŞTİR. SİZ DE HİLE VE HATA İLE İMZALADIĞINIZ SÖZLEŞMELERDEN GEREKLİ KOŞULLARIN VARLIĞI HALİNDE HİÇBİR CEZAİ ŞART ÖDEMEKSİZİN DÖNEBİLİR, İMZALADIĞINIZ KAMBİYO SENETLERİNİ VE VARSA ÖDEDİĞİNİZ PARAYI GERİ ALABİLİRSİNİZ.

İŞBU SÖZLEŞMELERDEN CEZAİ ŞART ÖDEMEKSİZİN DÖNÜLEBİLMESİ İÇİN EN ÖNEMLİ ŞART:

‘SÖZLEŞMEYE KONU TAŞINMAZIN KULLANILMAMIŞ OLMASIDIR!’ İŞBU ŞARTIN VARLIĞI HALİNDE KANUNEN SÖZLEŞMEDEN DÖNME İÇİN TARAFINIZA VERİLEN YASAL SÜRE GEÇMİŞ OLSA DAHİ HAKKINIZ SAKLI KALIR.

BÜROMUZA YAPILAN BAŞVURULARDA MAĞDURLARIN TARAFIMIZA AKTARDIĞI VE BİRTAKIM ŞİRKETLERİN KENDİLERİNE YAŞATTIĞI OLAYLAR İNANILIR GİBİ DEĞİLDİR. BULUNDUĞUNUZ ZOR DURUM İÇERİSİNDE YALNIZ OLMADIĞINIZI GÖREBİLMENİZ İÇİN TARAFIMIZA AKTARILAN OLAYLARI TEMEL HALİYLE ÖZETLEYİP SİZLERLE PAYLAŞMANIN UYGUN OLACAĞI KANAATİNDEYİZ. ŞÖYLE Kİ;

‘KİŞİLER ÜCRETSİZ YEMEK YA DA TATİL KAZANDIKLARI HABERİYLE ARANIP, ORTAK BİR BULUŞMA NOKTASINDAN ALINIYOR VE ŞEHİR MERKEZİNDEN UZAK BİR BÖLGEYE GÖTÜRÜLÜYOR. ARAÇTAN İNDİKLERİ ANDAN İTİBAREN HER AİLENİN BAŞINA BİR YETKİLİ VERİLİP, AİLENİN BİRBİRİYLE KONUŞMASI, FİKİR PAYLAŞMASI ENGELLENİYOR. YEMEK SONRASI, YÜKSEK SES VERİLMİŞ, BÜYÜK BİR SALONA ALINAN KİŞİLERE, DEVREMÜLK SÖZLEŞMESİ ANLATILMAYA BAŞLANIYOR. YÜKSEK SES, AŞIRI ISRAR VE GEÇ VAKTE KADAR GİTMELERİNE İZİN VERİLMEMESİNİN ETKİSİYLE KİŞİLER HİÇ İSTEMEMESİNE VE ÇOĞU ZAMAN EKONOMİK DURUMLARININ DA UYGUN OLMAMASINA RAĞMEN KENDİLERİNİ İŞBU SÖZLEŞMELERİ İMZALARKEN BULUYOR. HER İMZALANAN SÖZLEŞME SONRASI ANONS YAPILIP KALABALIKTAN ALKIŞLANMASI İSTENİYOR. VE KİŞİLER ORADAN KURTULUP EVLERİNE GİTTİKTEN SONRA SÖZLEŞMEDEN DÖNMEK İÇİN ŞİRKETİ ARADIĞINDA ANCAK YÜKSEK CEZAİ ŞARTI ÖDEMELERİ HALİNDE SÖZLEŞMEDEN DÖNEBİLECEKLERİ BİLGİSİ VERİLİYOR.’

İŞTE BU DURUMDA, BİR AN ÖNCE HAKLARINIZI ÖĞRENMEK VE İŞBU ZOR DURUMDAN KURTULMAK AMACIYLA GEREKLİ HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATMAK İÇİN AVUKAT YARDIMI ALMANIZ GEREKMEKTEDİR.

                                                                                                                                                                                                                                                Av. Kübra GÜLAY COŞKUN

Menü